RSS

Neskákejte bezhlavě do novoročních diet, změňte své stravování s rozumem a jednou pro vždy!

29 led

Jako každý rok jsme v lednu zaplaveni ze všech stran dietními radami a návody, hubnoucími přípravky, cvičebními stroji atd. Média totiž vědí, že převážná většina lidí, kteří nejsou spokojeni se svou hmotností, řeší tuto záležitost právě v této roční době. Pokud i vy patříte mezi ty, co každý rok začínají dietou, asi nevolíte tu správou cestu. Navíc leden určitě trvale není váš oblíbený měsíc. Není to škoda?

Diety mohou být  vhodné, ale jen na určitý, nejlépe krátký časový úsek, po kterém byste stejně měli přejít na správné stravování. Není tedy lepší rovnou začít s trvalou změnou a netrápit se zbytečně dietou? 

Pokud chcete hubnout, určitě chcete zlepšit i svůj zdravotní stav. Žádná dieta nedokáže zlepšit zdravotní stav tak, jako trvalá změna životního stylu. Dejte zlepšení zdravotního stavu na první místo a hubnutí půjde ruku v ruce jako vedlejší efekt samo spolu s dalšími benefity. Navíc vás nebude tolik stresovat.

Přijmout zdravou stravu jako životní styl je trvalé řešení

Pokud chcete zlepšit svůj zdravotní stav, optimalizovat tělesnou hmotnost, zmenšit únavu, zažívání a cítit se lépe je třeba, aby změna byla trvalá. A proto je zapotřebí se na ni důkladně připravit.

Těchto pár rad vám může pomoci s rozhodnutím: 

  • Jenom chtít nestačí. Zeptejte se sami sebe: „jsem ochotný přijmout změny, naučit se nové informace, zkoušet nové potraviny, udělat si čas?“ Mnoho lidí stále mluví o změně, ale nejsou ochotni pro to nic udělat. Na všechno mají odpověď, proč to nejde, namísto toho, aby vymysleli, jak by to jít mohlo.
  • Než začnete, důkladně si promyslete směr cesty a postupné i dlouhodobé kroky. Nemá cenu skákat po hlavě do prázdného bazénu. Nestačí vědět, co budete dělat příští týden, je třeba mít dlouhodobý plán. Pokud si nevíte rady, nebojte se oslovit výživového poradce.
  • Zaznamenejte si počáteční tělesné hodnoty. Nezapomeňte, že kromě váhy jsou důležité i obvody, hlavně obvod pasu. Pokud máte zájem o rozšířené měření, určitě se vyplatí vědět přesné hodnoty tělesného tuku, svalů, metabolismu atd. Tyto speciální váhy mívají kromě výživových poraden také ve sportovních centrech, nebo v lékárnách.
  • Nečekejte, že to jindy bude snazší, teď je ta správná chvíle začít! 
  • Nikdy nezačínejte v lednu ani v pondělí :-)

Správná změna životního musí být komplexní, a proto by měla zahrnovat tyto tři oblasti: 

  1. Zdraví prospěšná výživa
  2. Přiměřená pohybová aktivita
  3. Relaxace

Pokud jste odhodlaní udělat změnu, přečtěte si pro motivaci tyto dva články ⇒

Jak překonat nástrahy na cestě k lepší životosprávě
Neztrácejte motivaci a získejte radost z pohybu

Věřím, že se vydáte správným směrem k úspěchu. Přeji vám pevnou vůli ve svém rozhodnutí a doufám, že jednou pro vždy vyřešíte svůj problém s váhou, případně i jiné problémy, které vás trápí. Krásný a úspěšný rok 2016!

 

 

Vlastnosti: , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: