RSS

Listové taštičky s tofu a jahodami

27 čvn

Konečně začalo léto a s ním i bohatá nabídka sezónního ovoce. Jelikož v zimním období kromě jablek žádné čerstvé sezónní ovce není, jsme odkázáni pouze na různé formy jeho zpracování, jako jsou zavařeniny, džemy, ovoce sušené, mražené atd. Proto je nyní nejvhodnější konzumace ovoce v čerstvém stavu. I v létě ale přijde vhod k odpolední kávě kousek sladké pečené dobroty. Tu můžeme připravit zdravě a chutně s použitím čerstvého sezónního ovoce, kterému právě vládnou jahody.

Suroviny:    / 8 kouskůTvar pečiva a zůsob plnění si můžete udělat podle sebe :-)

Příprava:    / délka přípravy 40 minut

Listové těsto rozválíme do obdélníku (nebo koupíme již rozválené). Rozkrojíme podélně na polovinu a každou polovinu rozkrojíme ještě na 4 stejné dílky. Vznikne nám tak celkem 8 stejně velkých malých obdélníků. Tofu povaříme v trošce vody cca 5 minut. Vyjmeme a lehce rozmixujeme. Přidáme rýžový sirup a ještě domixujeme do hladkého krému. Ten pak rozdělíme do jednotlivých kousků těsta a na něj přidáme rozmačkané jahody. Těsto přeložíme přes náplň tak, aby vznikla taštička, a po obvodu umačkáme kraje vidličkou. Povrch taštiček potřeme vanilkovou hraškou smíchanou s vodou (cca 50 ml na 1 polévkovou lžící hrašky). Pečeme 15-20 minut při 200°C.

Rady a tipy:

  • Tento sladký dezert obsahuje všechny přísady rostlinného původu, což přináší našemu tělu mnohem větší prospěch, než je tomu u živočišných potravin. 
  • Při koupi listového těsta si pozorně přečtěte složení, aby obsahovalo pouze základní suroviny. Často se v něm objevuje chemická konzervace, barvivo a jiné zbytečné přísady.
  • Náplň nemusíte balit do taštiček, ale jakýchkoliv jiných tvarů.
  • Zbytek jahod můžete přidat k dezertu v syrovém stavu.
  • Dezert se hodí jako snídaně, nebo svačina. Obsahuje všechny potřebné živiny, takže už k němu nemusíte nic přidávat.
 

Vlastnosti: , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: