RSS

ZDRAVÍ V OHROŽENÍ – hořká pravda o sladkém cukru

03 zář

Název nové knihy mluví jasně. Hořké pravdy o škodlivosti cukru na naše zdraví jsme si vědomi snad všichni. Přesto i nadále konzumujeme cukr v nemalém množství. Rozum a pevná vůle se na sladké cestě rozchází. Prostřednictvím této knihy můžete zlepšit svou informovanost a dozvědět se, v čem vězí negativní dopad cukru na naše tělo a zároveň také, jak skoncovat se závislostí na cukru a sladkostech.

Pro zajímavost přidávám úryvek z knihy, ve kterém se jistě mnozí najdete →

Profesor Robert Lustig říká: „Závislost na cukru je srovnatelná se závislostí alkoholika, nebo feťáka. Stejně jako alkoholik není schopen vypít jen trošku alkoholu, půllitr piva nebo sklenku vína, aniž by si dal další, ani člověk závislý na cukru se nespokojí jen s troškou sladkostí. Nedokáže přestat, protože ta droga už doslova řídí jeho život.“
Jedním z největších sebeklamů je přesvědčení, že nebudete jíst cukr, a místo něho si dáte takzvaně zdravé sladkosti z obchodů se zdravou výživou. Do podobné kategorie spadají i opakovaná předsevzetí, že se budete živit zdravě, jež ovšem ztroskotají ve stále se zkracujících intervalech mezi rozhodnutím a návratem ke starým zvykům. Přijde období tajného mlsání, při kterém vás nesmí nikdo vidět, zřizování úkrytů a trvalých zásob sladkostí a různě se střídající přejídání cukrem, které opět vystřídají různě dlouhé chvíle zdravého stravování. Samozřejmě ale vždycky víte, že je v blízkosti otevřený obchod se sladkostmi, cukrárna, nebo nejbližší benzinová pumpa s nonstop provozem.
Ztrátu sebekontroly a neschopnost žít delší dobu bez sladkostí střídá sotva vysvětlitelná panika. Sníte všechno najednou, třeba celou bonboniéru, nebo velkou tabulku čokolády. To bývá také nejčastěji doprovázeno trvale neúspěšnými pokusy zhubnout, bez ohledu na to, kterou z metod jste už vyzkoušeli. Jste často zdánlivě bez příčiny rozladění a vyčítáte si každý sladký exces. Chybí vám sebevědomí, míváte výkyvy nálad, poruchy spánku a během dne i nečekané záchvaty únavy. Někdy nastává rafinovanější fáze, kdy si dopřáváte sladkosti až po nějaké „zdravé činnosti“ například sportu, nebo sauně.
Pokud jste se v některém z uvedených symptomů poznali, držíte v ruce skutečně tu správnou knihu. Je přitom jedno, zda jste žena nebo muž, ačkoliv podle statistik jsou na tom ženy poněkud hůř.

Věřím, že ukázka z knihy vám napoví, zda bude tato kniha pro vás to pravé čtení.

Problematikou cukru a jeho negativního vlivu na naše zdraví se zabývají i jiné výborné knihy →

CUKR A SŮL – dva bílé jedy (Michio Kushi)

Dvě nové hrozby pro každého: diabetes, hypoglykemie (Jarmila Průchová, Jaroslav Průcha)

 

Vlastnosti: , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: