RSS

Instantní polévka do hrnečku nemusí být špatnou volbou

25 led

Ať už tomu předchází cokoliv, snad každému se někdy stane, že se vrátí domů hladový jako vlk. Mnohdy ale žádné pořádné jídlo doma není a tak se odbudeme třeba suchým rohlíkem. V jiném případě se odhodláme k přípravě vhodného jídla, jenže než ho připravíme, krevní cukr nám klesne tak nízko, že posléze sníme porci večeře i za souseda a pokračujeme vyluxováním špajzu i ledničky, dokud nesplácáme páté přes deváté a odvalíme se na pohovku s přeplněným žaludkem. Znáte to? Přitom by stačilo mít doma schovaný pytlík vhodné instantní polévky do hrnečku, která je hotová do 5ti minut, dokáže úžasně zasytit a můžeme se vyhnout oběma předchozím scénářům.

Které polévky jsou ty vhodné?

EKO PRODUKT

 • Hrachová s mořskými řasami
 • Cizrnová s lecitinem
 • Kvasnicová
 • Japonská s mořskými řasami
 • Thajská s rajčaty a kokosem

MISO polévka od různých výrobců

 • K sehnání pouze v krámku se zdravou výživou

Vitana Natur

 • Kuřecí s jarní zeleninou
 • Tomatová s mozzarellou
 • Brokolicová s modrým sýrem

K polévce můžeme přidat kousek pečiva se sýrem, či jinou bílkovinou a pojmout toto jídlo za kompletní večeři. Také si můžeme dát polévku samotnou a poté se teprve pustit do přípravy hlavního chodu večeře. Díky polévce si krásně nastartujeme trávení, vyrovnáme hladinu krevního cukru a vyhneme se tak později hltání hlavního jídla a zbytečnému večernímu přejedení.

Polévky nemusí sloužit jen jako večeře, můžete je mít schované například v pracovním stole, kdybyste třeba někdy zůstali v práci neplánovaně na přesčas, atd. Situací, kdy se vám polévky budou hodit je dost, neměly by však v žádném případě nahrazovat polévky uvařené z čerstvých surovin.

 

Vlastnosti: , , , , , ,

6 odpovědí na “Instantní polévka do hrnečku nemusí být špatnou volbou

 1. Honza Převrátil

  25/01/2012 at 19:06

  Tedy abych pravdu řekl, zrovna dnes jsem objevil tu brokolicovou s modrým sýrem v obchodě a moooc jsem si na ní pochutnal ;)

   
  • Jana Škramlíková, DiS.

   26/01/2012 at 06:35

   Také jsem si na ní včera pochutnala. Musela jsem neplánovaně zůstat déle v práci a jak se mi hodilo, že ji mám schovanou v šuplíku;) Můj favorit od Vitany je ale tomatová s mozzarellou.

    
 2. jmarkupova

  26/01/2012 at 18:05

  Ano, ta EKO cizrnová je vynikající! :)

   
  • Jana Škramlíková, DiS.

   27/01/2012 at 06:31

   Moje oblíbené jsou cizrnová a japonská, naopak thajsou s rajčaty a kokosem jsem ochutnala jednou a už si ji asi nedám =D

    
 3. Katka

  01/02/2012 at 09:37

  Kde se prosím dají sehnat ty instantní polévky „ekoprodukt“?
  Jinak ve Vitana Natur je kvasnicový extrakt, což je jiný název pro glutamát, to jen pro info. Jinak je to složení sympatické, až na tohle…

   
  • Jana Škramlíková, DiS.

   02/02/2012 at 07:40

   Dobrý den, máte naprostou pravdu, i výživař se někdy utne. Ale pokud se použije kvasnicový extrakt, nemělo by být ny obale napsáno bez glutamátu, jenže u těchto polévek to napsané je. Na druhou stranu ostatní polévky do hrnečku jsou složením o dost horší a stále se jedná o instantní potravinu, která by měla být zažazována jen nárazově, v případě nouze. Polévky Ekoprodukt, se zatím dají sehnat jen ve speciálních prodejnách se zdravou výživou, nebo na internetu. Netuším, zda se jednou dostanou i do běžných obchodů.

    

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: