RSS

Navštivte farmářské trhy „nejen“ v Teplicích

29 čvn

Stále se mluví o tom, jak by bylo dobré, nakupovat místo v hypermarketu přímo od místního zemědělce. Jenže to v dnešní době není zrovna jednoduché. Nyní ale máte šanci. ČERSTVÉ POTRAVINY PŘÍMO OD FARMÁŘU Z KRAJE, tak zní nadpis na malém letáčku poutajícím na farmářské trhy v Teplicích. Tyto trhy se konají každou druhou sobotu od 8 do 12 hodin v areálu Sokola Trnovany nad ZŠ Metelkovo náměstí. (MHD – U vlastního krbu).

Přesné termíny farmářských trhů jsou:

2. července
16. července
30. července
13. srpna
27. srpna
10. září
24. září
8. října
22. října
5. listopadu
19. listopadu
3. prosince

Na posledním trhu bylo možné zakoupit: vejce, žampiony, hlívu ústřičnou, čerstvého pstruha nebo kapra, ovčí a kozí sýry, koření nebo med aj. Velký výběr byl také v sezónní zelenině. Mimo jiné bylo také možné zakoupit sazeničky různých druhů zeleniny, jako například celeru, lilku, kedluben nebo čerstvé bylinky. Pokud máte zahrádku, máte tak možnost užívat si čerstvých potravin častěji a přímo z vlastní produkce.
Na trzích si také můžete popovídat s ostatními lidmi a získat nové a zajímavé informace. Vždycky jsem chtěla pěstovat doma vlastní bylinky, jenže nejsem zrovna nadaný pěstitel. Na trzích jsem se dala do řeči s jednou příjemnou paní a vytáhla z ní rady jak se o bylinky starat. Nakonec jsem si koupila čerstvou bazalku a libeček a zatím mi ještě neuhynuly. Čerstvou bazalku jsme hned použila místo té sušené na přípravu pstruha =D
Nabízený sortiment, zejména co se týče zeleniny a ovoce se mění podle ročního období. Takže nemusíte přemýšlet, zda nabízená zelenina či ovoce je sezónní. Více informací o výhodách nakupování na farmářském trhu naleznete na zde.

Rada závěrem → Určitě stojí za to si přivstat. Na posledních trzích byla už například v 9 hodin vykoupená domácí vajíčka ;)

Pokud máte zájem odebírat čerstvou zeleninu, vejce apod. častěji než jednou za 14 dní, nemusíte čekat na farmářský trh, můžete využít Bio bedýnek, které zajišťuje restaurace Zahrada. Více informací naleznete zde.

Pokud nejste z okolí Teplic, zkuste zabrousit na internet a najít si farmářské trhy co nejblíže svému bydlišti, případně vyhledat místního zemědělce, u kterého je možný odběr tzv. „ze dvora“.

Přeji Vám mnoho radosti a příjemných kulinářských zážitků s čerstvými a kvalitními potravinami. 

 

Vlastnosti: , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: